en-V čem chybujeme při textování webu

05/10/2020

Poradíme vám pár tipů na to, jak správně (ne)otextovat web a na co si dát pozor.

Buďte jednotní na všech stránkách

Hned ze začátku si ujasněte, zda chcete zákazníkům tykat nebo vykat. Vážně nevypadá dobře když na jedné stránce k zákazníkům mluvíte jako k nejlepšímu příteli a na další je zase oslovujete jako učitele v nedělní škole. Stejně tak to platí i u stylu jazyka, buďte jednotní.

Upoutejte zákazníky v první větě

Vymyslete nějakou poutavou větu, něco, čím si návštěvníka webu hned zaháčkujete a přesvědčíte ho zůstat a dozvědět se více o tom co děláte a umíte.

Správná klíčová slova

Udělejte si detailní analýzu klíčových slov. Analýza je důležitá proto, abyste věděli, s kterými slovy a slovními spojeními je dobré v textech pracovat a díky tomu dostali váš web na lepší pozici ve vyhledávání. Můžete také použít běžně dostupné nástroje pro návrhy klíčových slov.

Font

Snažte se držet jednoho až dvou druhů písma. Určete si, pro který typ textu chcete daný font používat. To stejné platí i pro velikosti písma.

Špatně seřazené menu

Doporučujeme v každém případě umístit kontakt úplně vpravo protože na kontakt budou lidé klikat až poté, co o vás budou mít dostatek informací.

Nesrozumitelnost a příliš obsáhlé věty

Používejte úderné a jasné věty. Delší souvětí na webu nevypadají moc dobře a pravděpodobně uživatele odradí, protože zapomenou, kvůli čemu na web vlastně přišli.


Příliš mnoho možností

Ulehčete rozhodování. Většina lidí je dost nerozhodných, když jim dáte na výběr z  mnoho možností tak si ve finále nevyberou nic. Vše musí být s mírou.

Chybí výzva k akci

Tímhle navazujeme na předchozí bod. Ještě horší varianta je když lidem nedáte vybrat vůbec. Dojedou na konec stránky a tam velké nic. Neví, co mají vlastně udělat. Tlačítko s výzvou k akci je velice důležitá věc, vyzíváte návštěvníky webu k tomu udělat akci kvůli, které na web přišli.


Potřebujete poradit nebo hledáte odborníka, který vám s otextování webu pomůže? Mrkněte na naše výhodné balíčky služeb zde.